05 listopada 2021
Eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

3 listopada 2021 r. odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 6 uczniów z naszej szkoły. Zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych, ponieważ należało wykazać się posiadaniem rozległego słownictwa, umiejętnością rozwiązywania zadań gramatycznych, znajomością lektury „Charlie i fabryka czekolady”, a także świetną orientacją w zakresie kultury, historii, geografii i innych ciekawostek na temat Londynu i Nowego Jorku. Z ogromną satysfakcją ogłaszamy zatem, iż jeden z naszych uczniów – Mikołaj Roszkowski z klasy 8d - podołał temu trudnemu wyzwaniu i zakwalifikował się do etapu rejonowego. Jednocześnie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania.

Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

I miejsce – Mikołaj Roszkowski, kl.8d – awans do etapu rejonowego

II miejsce – Maciej Matecki, kl. 8d