05 listopada 2020

Każdego roku w październiku obchodzimy #Erasmus Days – dni, w których upowszechniamy wiedzę o projektach europejskich. Erasmus+ to program, dzięki któremu np. młodzież ma opłaconą edukację lub praktyki zawodowe za granicą oraz dodatkowe zajęcia w kraju ojczystym. Nasza szkoła realizuje obecnie dwa europejskie projekty: dla uczniów – „Uniwersalny Język Sztuki” oraz dla kadry – „Przez dwujęzyczność do przyszłości”. Świętując #Erasmus Days przygotowaliśmy w tym roku gazetkę informacyjną na pierwszym piętrze oraz konkurs z kodami QR oraz quizem internetowym na Google Forms dla uczniów klas 4-8 dotyczący wiedzy o programie Erasmus+. Spośród wszystkich uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania konkursowe, rozlosowano pięć nagród. Ponadto rozdano 50 numerów międzynarodowej gazetki szkolnej, która zawiera relację z tygodniowego pobytu uczniów naszej szkoły w Portugalii. Wymiana uczniowska odbyła się w lutym tego roku w ramach wspomnianego już projektu Erasmus+ ”Uniwersalny język Sztuki”, w którym uczestniczą także szkoły z Estonii i Włoch.

#Erasmus Days