26 października 2022

Europe Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności.

Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedsięwzięciu pod nazwą „Kodujemy obrazki”. Uczniowie klas IV i V kodowali w Scratchu zrobione przez siebie zdjęcia, dzielili obrazek na części i wprawiali je w ruch.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny Code Week.

Europe Code Week 2022