05 października 2017
Europejski Dzień Języków Obcych 2017

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września. I my  w tym roku hucznie świętowaliśmy! Na trzy godziny Szkoła Podstawowa nr 1 zamieniała się w gwarne, europejskie centra pracy twórczej. Każda klasa przygotowywała najpierw wystawę o wybranym państwie. Następnie na stoiskach na korytarzach prezentowano: charakterystyczną budowlę, typową potrawę, flagę, strój, słowniczek zwrotów grzecznościowych oraz gry związane z krajem. Ponadto należało udekorować kształt państwa oraz wkleić go we właściwym miejscu na dużej mapie Europy na drugim piętrze. Wszystkie klasy wspaniale poradziły sobie z tymi wyzwaniami. Podczas dwóch godzin potrafiły stworzyć niesamowite rzeczy. Podczas trzeciej godziny można było natomiast zwiedzać szkolne korytarze wypełnione "turystami" udającymi się w krótką podróż po Europie. Na uznanie zasługują nie tylko efekty pracy, ale też dobra organizacja zespołów klasowych i świetna praca w grupach. Komisja oceniająca miała zatem niełatwe zadanie. Ostatecznie zwycięską blachę ciasta otrzymały kl. 5c (kategoria 4-6) oraz kl.3c (kategoria 7-3). Wyróżnienie zdobyły kl. 5a i 7b. Gratulujemy wszystkim klasom, bo wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i talentami plastycznymi!

Przydział państw: 4a - Włochy, 4b - Francja, 4c - Hiszpania, 4d - Anglia, 5a - Czechy, 5b - Walia, 5c - Węgry, 6a - Turcja, 6b - Niemcy, 6c - Portugalia, 7a - Irlandia, 7b - Austria, 7c - Szwajcaria, 2a - Dania, 2b - Luksemburg, 2c - Belgia, 3a - Grecja, 3b - Szkocja, 3c - Holandia.

Thank you vry much! Danke schön! Grazie mille!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych