01 października 2018

Europejski Dzień Języków (EDJ) ustanowiła w 2001 roku Rada Europy.  Jest to organizacja międzynarodowa, która podzieliła znajomość wszystkich języków obcych na poziomy A1 (początkujący), A2, B1, B2, C1, C2 (profesjonalny). Celem EDJ jest oczywiście promowanie nauki języków obcych i zachęta, by swoje kompetencje w tym zakresie rozwijać przez całe życie! Dlaczego? Bo wtedy świat staje się dla nas otwarty, niesamowicie rozszerzają się możliwości podróżowania, pracowania czy poznawania zagranicznych kultur.

SP 1 tradycyjnie dołączyła do tej akcji i od środy 26 września królują u nas języki obce! Drzwi i korytarze pełne są pełne flag oraz kolorowych fiszek, czyli specjalnych karteczek pomagających zapamiętać obce słówka. Przygotowali je uczniowie na lekcjach języków obcych.  Ochotnicy stworzyli także piękne plakaty o krajach, w których używa się angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Powstała z nich ciekawa wystawa. Poza tym bawiliśmy się w „Językowe Koło Fortuny” ze słodką niespodzianką – uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania związane z Wielką Brytanią, Niemcami i Włochami. Wreszcie drużyna naszej szkoły uczestniczyła pod opieką p. Agnieszki Kostusiak w konkursie „Jesienna Gimnazjada Językowa” w SP im. A. Wodziczki w Rogalinku. Gratulujemy im serdecznie, bo okazali się bezkonkurencyjni.