26 marca 2018
Festiwal Kryminału Dziecięcego „Pod Lipami”

Dnia 20 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Kryminału Dziecięcego Pod Lipami. Organizatorami tej imprezy czytelniczej była Mosińska Biblioteka Publiczna Filia w Krosinku oraz Szkoła Podstawowa „Pod Lipami” w Krosinku.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Jankowski - kl. Ia, Jan Fornah - kl. IIb oraz Adam Żak - kl. III d, miała za zadanie napisać opowiadanie kryminalne na podstawie wysłuchanego wcześniej podkładu muzycznego. Później panowie policjanci pobrali od nich odciski palców oraz całej dłoni. Przygotowane były również gry planszowe oraz zadania na logiczne myślenie.

Uwieńczeniem całej imprezy czytelniczej była prelekcja pani Zofii Staniszewskiej dotycząca serii książeczek kryminalnych „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. Na zakończenie imprezy każdy z uczestników otrzymał od organizatorów torbę z upominkami. Wszyscy świetnie się bawili i był to  niezapomniany i wspaniały dzień.

Kamila Grzelczak