11 października 2022

Dnia 6 października 2022 roku na stadionie Olimpii Poznań odbył się Festiwal Sztafet - Finał Wojewódzki. Naszą szkołę w sztafecie szwedzkiej reprezentowały dwa zespoły dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji wzięło po 14 drużyn z Wielkopolski. Dziewczęta młodsze po bardzo zaciętej walce, poprawiły o 4 sekundy swój poprzedni wynik, co pozwoliło im zająć III miejsce, zaraz za SP 2 z Piły i SSP 3 z Wrześni  i stanąć na podium wśród najlepszych sztafet w województwie.

Dziewczęta starsze dzielnie broniły się do samego końca, co dało im VI miejsce.

Skład zespołu:

I miejsce (Igrzyska Dzieci) – Anna Shevchenko VI A, Martyna Kula VII A, Marta Piotrowska VII A, Gabriela Szykulska VII A,;

VI miejsce (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) – Sandra Błaszyk VIII B, Kaja Obidzińska VIII D, Lena Skalska VIII D, Julia Żelazna VIII B, Kaja Mruk VIII B (rezerwa), Liwia Woźniak VIII D (rezerwa).

Festiwal Sztafet – finał wojewódzki