03 stycznia 2018
Finał Gminny Olimpiady Sportowej dla klas I-III SP

13 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Daszewicach odbył się Finał Gminny Olimpiady Sportowej dla klas I – III. W zawodach tych brały udział reprezentacje 4 szkół z naszej gminy, po dwie reprezentacje z obu półfinałów. Drużyny miały do wykonania 9 konkurencji sprawnościowych oraz musiały odpowiedzieć na dwie tury pytań.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1m. Szkoła Podstawowa nr1 w Mosinie     35,5 pkt.

2m. Szkoła Podstawowa z Krosinka              26,0 pkt.

3m. Szkoła Podstawowa nr2 w Mosinie       25,0 pkt.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone upominkami w postaci sprzętu sportowego, a trzy najlepsze zespoły także medalami. Zarówno zawodnicy jak i rodzice kibicujący swoim szkołom, jednoznacznie stwierdzili, że była to doskonała zabawa i należy zawody te kontynuować także w kolejnych latach.

Nasza szkoła jako zwycięzcy zawodów będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się w hali OSiR na początku przyszłego roku.

Oczywiście życzymy naszym uczniom powodzenia w tych zawodach.

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasa 1a - Janik Maria, Król-Costa Jan