19 kwietnia 2018
Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

6.04.2018r. w hali sportowej „Unia” w Swarzędzu odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach tych brały udział reprezentacje 4 najlepszych szkół z powiatu poznańskiego. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” w wymiarze czasowym 2 x 12 minut.

W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną z Czerwonaka, z którą w półfinale uzyskali wynik remisowy. Tym razem wygraliśmy 9-7. Kolejnym przeciwnikiem była drużyna ze Skórzewa. Po stosunkowo łatwym pojedynku wygrała Jedynka 14-9. Ostatnim przeciwnikiem była uważana za faworytów turnieju drużyna z Zalasewa, reprezentująca gminę Swarzędz. Po pierwszej połowie te prognozy się sprawdzały, ponieważ Zalasewo wygrywało 14-8. W drugiej połowie drużyną dominującą była jednak Jedynka Mosina, która w końcówce meczu doprowadziła do remisu 20-20. O zwycięstwie zadecydowały serie rzutów karnych. W 7 kolejce nasz bramkarz obronił rzut zawodnika z Zalasewa, a wspaniałe wykonanie rzutu karnego przez Przemka Tobysa dało zwycięstwo naszej drużynie.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco.

1m. Jedynka Mosina                        8 pkt.

2m. SP Zalasewo                                 7 pkt.

3m. SP Czerwonak                              3 pkt.

4m. SP Skórzewo                                0 pkt.

Zwycięzcy otrzymali puchar, złote medale oraz wywalczyli awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 12.04.2018r. w Obornikach Wielkopolskich. Mamy nadzieję, że chłopcy dołożą wszelkich starań aby przejść do kolejnego etapu rozgrywek.

Skład reprezentacji Jedynki Mosina: Wojciech Bobkiewicz, Wojciech Fajfer, Mikołaj Grzywacz, Dawid Korcz, Bartosz Leśniewicz, Krzysztof Łuczka, Piotr Pogonowski, Przemysław Tobys, Tobiasz Trzeciak, Jędrzej Włodarczak, Norbert Wojna.