04 kwietnia 2018
Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 19.03.2018r. w Rokietnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje szkół podstawowych z 15 gmin naszego powiatu. Jedynka Mosina została rozlosowana w grupie B razem z drużynami z Lubonia, Puszczykowa i Skórzewa.

Wyniki rozgrywek grupowych były następujące:

Jedynka Mosina – SP Puszczykowo           2 – 1

Jedynka Mosina – SP5 Luboń                       2 – 0

Jedynka Mosina – SP Skórzewo                  2 – 0

Zwycięzcy poszczególnych grup spotkali się w Finale A rozgrywając mecze systemem „każdy z każdym” o miejsca 1 – 4. Drużyny z drugich miejsc w grupach grały w Finale B o miejsca 5 – 8. Nasza drużyna jako zwycięzca grupy B w Finale A zmierzyła się z drużynami z Rokietnicy, Murowanej Gośliny i Kamionek. Wyniki w tej grupie były następujące:

Jedynka Mosina – Rokietnica                        1 – 2

Jedynka Mosina – Murowana Goślina          0 – 2

Jedynka Mosina – SP Kamionki                    2 – 1

Tabela końcowa Finału Mistrzostw Powiatu przedstawiała się następująco:

1m. SP Rokietnica                  6 pkt.

2m. SP Murowana Goślina  4 pkt.

3m. Jedynka Mosina           2 pkt

4m. SP Kamionki                   0 pkt.

Trzecie miejsce i zdobycie brązowych medali jest sporym osiągnięciem. Lepsze okazały się tylko reprezentacje szkół o profilu piłki siatkowej. W naszej drużynie 9 na 10 zawodników to piłkarze ręczni, którzy jak widać doskonale spisali się także w siatkówce.

Drużynę reprezentowali następujący uczniowie:

Żurawski Wojciech -5b, Nieckarz Antoni, Murawski Filip, Hermann Jan, Tobys Wojciech – 6a, Fajfer Jacek, Pogonowski Paweł – 6b, Nowak Igor – 6c, Grześkowiak Filip – 7b, Wojciechowski Bartosz 7c.

Osobne gratulacje oraz podziękowania należą się rodzicom naszych reprezentantów, którzy nie stawiają przeszkód i wyrażają zgodę na tak częste wyjazdy swoich dzieci na zawody sportowe.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zbigniew Lisiecki