12 marca 2018
Finał Powiatu „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W środę 28.02.2018r. w hali sportowej w Dopiewie odbył się powiatowy turniej piłkarski

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W turnieju brało udział 6 z 8 zgłoszonych wcześniej zespołów. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których mecze toczyły się systemem „Każdy z każdym”.

Zespół SP1 Mosina trafił do grupy z SP Kicin oraz SP Paczkowo – mecze rozgrywane były od godziny 10:30 do godziny 12:00. Nasi chłopacy wygrali pierwszy mecz z Paczkowem 4:0, a następnie zremisowali z SP Kicin 1:1, ostatecznie zajmując 1 miejsce w grupie B.

Wcześniej swoje mecze toczyły drużyny z grupy A : SP Buk, SP2 Luboń, SP Dopiewo – mecze rozgrywane od godziny 9:00 do 10:30. W tej grupie zwyciężył drużyna SP2 Luboń.

W finale imprezy spotkały się drużyny SP2 Luboń i SP1 Mosina. W meczu tym lepsi okazali się uczniowie z Lubonia wygrywając 4:2. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi chłopcy rozgrywali mecz finałowy po 5 minutowej przerwie po rozgrywkach grupowych, natomiast drużyna z Lubonia miała 1,5 godzinną przerwę na regenerację sił.

Najlepszym strzelcem w naszej drużynie okazał się Jakub Kleiber, zdobywca 6 bramek. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra bramkarza Jasia Fornaha ucznia klasy 2b.

Brawo młodzi piłkarze!

Gratulacje także należą się rodzicom, którzy wychowali tak utalentowanych zawodników

i pozwalają na treningi w klubach sportowych, umożliwiając im tym samym powiększanie swych umiejętności technicznych. Podziękowania także należą się trenerom zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach.