04 maja 2023

Dnia 26 kwietnia 2023 roku na stadionie w Puszczykowie, rozegrał się Finał Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Puszczykowa, Krosna, Zalasewa, Plewisk i dwie szkoły z Mosiny. Zawodniczki z SP 1 Mosina startowały w ośmiu  konkurencjach, tj. biegu na 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i w sztafecie 4x100 m.

Po przeliczeniu punktów, w klasyfikacji drużynowej, reprezentantki naszej szkoły uplasowały się na I miejscu i awansowały do kolejnego etapu.

Skład drużyny:

Lena Skalska VIII D, Kaja Obidzińska VIII D, Dominika Florek VIII D, Maria Kapczyńska VIII D,  Natalia Lenort VIII D, Liwia Woźniak Klonowska VIII D, Maja Rożek VIII D, Maria Trzeciak VIII D, Antonina Szczepaniak VIII D, Emilia Tomaszewska VIII D, Nadia Niemczewska VIII D, Julia Żelazna VIII B, Nel Rosić VII A;

Najwyższe, indywidualne osiągnięcia dziewcząt, to:

- I miejsce - Lena Skalska VIII D (1000 m)

- II miejsce  – Julia Żelazna VIII B (100 m),

- II miejsce – Kaja Obidzińska VIII D (skok w dal),

- I miejsce – Natalia Lenort VIII D (pchnięcie kulą),

- II miejsce – Nel Rosić VII A (pchnięcie kulą),

- I miejsce – Maja Rożek VIII D (300 m),

- I miejsce – Maria Kapczyńska VIII D (oszczep),

- II miejsce – Dominika Florek VIII D (oszczep),

- III miejsce - Liwia Woźniak Klonowska VIII D, Maja Rożek VIII D, Kaja Obidzińska VIII D, Julia Żelazna VIII B (sztafeta 4x100 m).

Gratulacje!

Finał Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej