03 października 2022
Finał Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

28 września 2022 roku w Krośnie na terenie Lasów Państwowych – Konstantynowo odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy drużyny, które weszły do tego etapu z pierwszego miejsca. Walka interesująco zapowiadała się od samego początku, ponieważ na starcie stawało po 14 zespołów z powiatu.

Najpierw wystartowały dziewczęta młodsze. Nasza sztafeta już na pierwszej zmianie wyszła na prowadzenie. Każda kolejna zmiana tylko poprawiała sytuację drużyny z SP1, wbiegającej na metę po zwycięstwo i awans do finał wojewódzkiego. Po dziewczętach młodszych wystartowali chłopcy, którzy już nie mieli tyle szczęścia. Po zaciętej walce uplasowali się na czwartym miejscu. W kolejnym starcie, tym razem dziewcząt starszych, nic nie zapowiadało porażki. Po trzeciej zmianie drużyna z SP 1 prowadziła ze 150 m przewagą. Dopiero niedyspozycja kolejnej zawodniczki spowodowała utratę zdecydowanego prowadzenia, co w konsekwencji dało nam VII miejsce w powiecie.

Skład drużyn:

I miejsce (Igrzyska Dzieci)- Wiktoria Karaśkiewicz V A, Martyna Kula VII A, Marta Piotrowska VII A, Anna Shevchenko VI A, Gabriela Szykulska VII A, Helena Witczak VI B, Zofia Demut V C (rezerwa);

IV miejsce (Igrzyska Dzieci) – Filip Paluch V A, Kacper Paluch V A, Stanisław Borowski V C, Adam Chmielewski V C, Wojciech Kwiatkowski V C, Mateusz Jankowiak VI A;

VII miejsce (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) – Liwia Woźniak VIII D, Kaja Mruk VIII B, Julia Żelazna VIII B, Nikola Lenort VIII D, Lena Skalska VIII D, Emilia Tomaszewska VIII D, Kaja Obidzińska VIII D (rezerwa), Maja Rożek VIII D (rezerwa).