22 października 2021

Dnia 20 października 2021 roku na poznańskiej Woli odbył się Finał Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W ramach Igrzysk Dzieci na starcie stanęło 37 drużyn z całej Wielkopolski. Dziewczęta miały do pokonania 6x800 m po wymagającym terenie piaszczysto-trawiastym z niemałymi wzniesieniami. Taki teren był dla naszej drużyny wyjątkowo korzystny. Po zaciętej walce nasza sztafeta wywalczyła II miejsce i uzyskała awans do finału ogólnopolskiego. Tym bardziej to cieszy, iż na tym etapie rywalizacja odbywała się między szkołami sportowymi o profilu lekkoatletycznym. Jest to najlepszy jak dotąd wynik w tej trudnej konkurencji w naszej szkole.

Skład sztafety:

Marta Piotrowska VI A, Martyna Kula VI A, Lena Skalska VII D, Maja Rożek VII D, Kaja Obidzińska VII D, Kaja Mruk VII B, Wiktoria Karaśkiewicz IV A (rezerwa).

Gratulacje!

Finał Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych