23 kwietnia 2024

19 kwietnia 2024 roku w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców z klas 7 i 8. W każdym biegu brało udział około 30 zespołów po 6 zawodników oraz zawodnicy indywidualni. Łącznie około 200 biegaczy na starcie. Zawody odbyły się w fatalnej pogodzie (grad, deszcz i silny wiatr), co w dużej mierze miało wpływ na wyniki wszystkich uczestników.

Wyniki i skład drużyn:

Dziewczęta: VI miejsce – Marta Piotrowska VIII A, Gabriela Szykulska VIII A, Liliana Dengusiak VIII B, Zofia Skrzypek VII A, Zofia Haufa VII A, Martyna Kula VIII A, Weronika Grzegorczyk VII B (rezerwa);

Chłopcy: XIV miejsce – Mateusz Jankowiak VII A, Michał Poźniak VIII A, Wojciech Pawlak VII A, Filip Gadomski VII B, Marcel Taczała VIII A, Oskar Rybacki VIII B, Marcin Kaczmarczyk VIII A (rezerwa), Ksawery Zimowski VIII A (rezerwa);

Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych - Igrzyska Młodzieży