07 maja 2019

5 kwietnia 2019 roku w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych, do których zakwalifikowały się aż trzy nasze drużyny w kategorii młodszej. Bardzo wymagająca trasa nie pozwoliła ani na chwilę oszczędzić sił. Ogromna liczba uczestników dodatkowo utrudniała start i tylko dobrze taktycznie rozegrany bieg umożliwił niektórym naszym uczniom uplasowanie się na korzystnej pozycji do ataku. Najlepszym udało się nawet zdobyć wysoką lokatę, co przełożyło się na miejsce w pierwszej szóstce w województwie wielkopolskim! Takie rezultaty cieszą tym bardziej, że są powtarzalne i motywują do dalszej pracy.

Wyniki ( kolejność nazwisk wg zajmowanych miejsc w drużynie):

III miejsce (na 61 szkół) - dziewczęta rocznik 2008 i młodsze, dystans 1000 m - Zuzanna Lulka V B, Roksana Deska V B, Dominika Florek IV A Marta Michalczyk V C, Julia Żelazna IV B,  Emilia Tomaszewska IV D,

VI miejsce ( na 62 szkoły) – dziewczęta rocznik 2006-2007, dystans 1200 m (Nadia Skalska VII A, Maria Małecka VI A, Maja Obidzińska VII C,  Nadia Białkowska VII A, Katarzyna Wiśniewska VII C, Paulina Walkowiak VI C;

XXIII miejsce (na 65 szkól ) – chłopcy rocznik 2006-2007, dystans 1200 m

(Jakub Leśniowski VI B, Wojciech Malecha VI C, Oskar Wolny VII A,  Marcin Mruk VI B, Wojciech Żurawski VI B, Mateusz Wojtyś VI B.

Tego samego dnia odbył się także Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych, do których zakwalifikowała się drużyna dziewcząt w kategorii młodzieży szkolnej. Każda z uczestniczek miała do pokonania trudny dystans 1600 m w licznej grupie zawodniczek, niejednokrotnie już doświadczonych. Nasze dziewczęta trochę spóźniły start, co uniemożliwiło potem wyprzedzanie na wąskich i krętych ścieżkach. Na 65 szkół nasze dziewczęta uplasowały się na XV miejscu w Wielkopolsce, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Reprezentacja: Nikola Idkowiak III A, Helena Madej VIII A, Martyna Kordylewska III A, Wiktoria Rożek III A, Klaudia Walkowiak III B, Julia Żurawska VIII A.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !!!

Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych, Żerków