26 listopada 2018
W październiku w naszej szkole pojawiła się gazetka, na której za sprawą dwóch uczniów codziennie pojawia się prognoza pogody. Możemy dowiedzieć się z niej o prognozowanej temperaturze, ciśnieniu, sytuacji biometeo, zachmurzeniu, opadach, wietrze, jak i również, a może przede wszystkim o smogu. Każde z zagadnień jest tak opisane, aby nawet najmłodsi mogli dowiedzieć się, jakie warunki atmosferyczne panują za oknem. Obecnie wartości przedstawiane są w postaci kolorowych cyfr. Gorąco zachęcamy wszystkich do codziennego sprawdzania wiadomości pogodowych na korytarzu szkolnym przy sali nr 114.

Za zgodą zgodą p. Dyrektor, gdy wskazania poziomu smogu będą na wysokim dziesiątym poziomie, nie trzeba będzie wychodzić na długie przerwy.

Uczniowie opiekujący się gazetką informują, że rozpoczął się sezon grzewczy, w związku z czym jak co roku przypominają, aby sprawdzać poziom smogu w naszej okolicy. Staramy się o umieszczenie czujnika zanieczyszczeń w naszej miejscowości. W związku z czym prosimy o Państwa głosy:

Głosujmy na czujnik "Osiedle Domów Jednorodzinnych" Mosina 62-050 Mosina 42

Zachęcamy również do zapoznania się z kampanią społeczną:

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynią lub przyczynili się do wzrostu ludzkiej świadomości nt. zanieczyszczeń powietrza.

Franciszek Niemczewski & Kacper Gurdek

Gazetka pogodowa