27 stycznia 2020

W środę 22 stycznia 2020 r. odbył się w Daszewicach półfinał gminnej olimpiady sportowej klas I – III. W olimpiadzie wzięło udział 9 szkół z gminy Mosina. Półfinał odbył się w dwóch turach. W pierwszej turze wzięły udział 4 szkoły, a w drugiej turze 5. Każdą szkołę reprezentował zespół składający się z 12 uczniów: 2 dziewczynki i 2 chłopców z klas pierwszych, drugich oraz trzecich.  Szkoła Podstawowa nr 1 została wytypowana do drugiej tury i rywalizowała ze Szkołą Podstawową nr 2 z Mosiny, Szkołą z Krosna, z Krosinka i z Pecnej. Do finału z pierwszej tury przechodziły 2 szkoły i z drugiej tury również dwie szkoły. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż nasi mali uczniowie dzielnie rywalizowali, odpowiadali na pytania i pokonywali przeszkody zajmując pierwsze miejsce i jednocześnie awansując do finału, który odbędzie się 19 lutego również w Daszewicach. Tym razem będą ze sobą walczyły 4 szkoły podstawowe. Gratulujemy najmłodszym sportowcom naszej szkoły i życzymy kolejnych sukcesów.

Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III
Szkół Podstawowych