02 grudnia 2019

W piątek 22 listopada 2019 r. w progach Biblioteki Miejskiej w Mosinie odbyła się jubileuszowa X edycja Gminnego Dyktanda dla leworęcznych. Po eliminacjach liczne grono uczniów rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Po sprawdzeniu napisanych dyktand, jury przyznało trzy tytuły Mistrza oraz sześć wyróżnień.

Miło nam ogłosić, że dwa wyróżnienia otrzymali uczniowie Jedynki: Miłosz Smirnow w kategorii klas 4-6 oraz Tomasz Gruszczyński w kategorii klas 7-8. A to niełatwe do zdobycia nagrody.

Sama idea dyktanda właśnie dla leworęcznych jest unikalna w skali kraju i tylko tu przeprowadzana. Od wielu lat aktywnego wsparcia udzielają pracownicy i studenci Wydziału Psychologii UAM. W trakcie kolejnych finałów uczniowie i ich opiekunowie moją możność wysłuchania wykładów na temat funkcjonowania leworęcznych, ich predyspozycji i trudności w nauce, wyzwaniach w życiu codziennym oraz wzięcia udziału w pokazach i ćwiczeniach.

Gminne Dyktando dla Leworęcznych 2019