24 listopada 2017
Gminny Konkurs Recytatorski "Mosińska Jesień 2017"

17 listopada br. miał miejsce Gminny Konkurs Recytatorski "Mosińska Jesień 2017". Organizacji podjął się i miejsca użyczył jak co roku MOK. Wcześniej szkolne etapy wyłoniły zwycięzców, którzy na swych barkach nieśli ciężar reprezentowania szkoły. Czteroosobowe jury miało trudne zadanie, bowiem poziom opanowania sztuki recytacji był jak zawsze wysoki. Ocenie podlegał dobór utworu do wieku mówiącego, samodzielność interpretacji, dykcja, a także wyraz artystyczny. Uczestnicy rywalizowali tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii kl. I-III naszą szkołę reprezentowała Lena Skalska z kl. IIId. Recytacja wiersza J. Brzechwy pt.“Grzyby“ zaowocowała zdobyciem II miejsca.

W kolejnej kategorii obejmującej kl.IV-VI  zwycięzca eliminacji szkolnych – Jakub Kaczmarek z kl. Iva,  recytował mniej znany utwór K.I. Gałczyńskiego „Jak jeleń chciał sprzedać swoje rogi“. Jury, doceniając umiejętności, przyznało mu II miejsce.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział, a wyłoniona trójka najlepszych - dyplomy i nagrody. Uczniów przygotowała mgr Dorota Szczepaniak.