28 marca 2018
Gminny Konkurs Wiedzy o Dynastii Piastów

16.03.2018 r. w naszej szkole już po raz trzeci zorganizowany został Gminny Konkurs Wiedzy o Dynastii Piastów. W tegorocznej edycji uczniowie zmagali się z informacjami o ostatnich Piastach na polskim tronie, czyli Władysławie Łokietku i Kazimierzu Wielkim. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: klasy 4-6, a także 7 oraz 2 i 3 gim. Różnice w zdobytych punktach nie były znaczące, lecz najlepszą w młodszych klasach okazała się Szkoła Podstawowa w Rogalinku, zaś w starszych Szkoła Podstawowa w Pecnej. Uczniowie SP 1 w Mosinie zajęli w obu kategoriach 2 miejsce.

Konkurs o Piastach tym różnił się od innych, że przy odpowiedzi na pytania w jednej z rund, uczniowie wykorzystywali piloty, a ich odpowiedzi wyświetlały się na tablicy interaktywnej.

Oskar Hajder