12 grudnia 2017
Godzina Kodowania

W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (4-10 grudnia) uczniowie na lekcjach informatyki brali udział w Godzinie Kodowania.

Godzina Kodowania jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Celem akcji jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Zadania tematyczne udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo ciekawym i wciągającym wprowadzeniem do nauki programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

Uczniowie chętnie rozwiązują stawiane przed nimi zadania, a efektem kończącym Godzinę Kodowania jest uzyskanie przez każdego uczestnika certyfikatu.

Monika Kaźmierczak-Wróblewska