07 marca 2023

1 marca 2023 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Młodszych. W turnieju wzięło udział pięć szkół, tj. SP Buk, SP2 Plewiska, SP Zalasewo, ZSP Dopiewo i SP1 Mosina. Od samego początku nasza reprezentacja była mocno zmotywowana do walki o medal, który był bardzo trudny do zdobycia. Najtrudniejszym przeciwnikiem były zawodniczki z Dopiewa i Buku, na co dzień grające w klubach piłki ręcznej. Uczennice z SP1 Mosina nie dawały rywalkom na chwilę od siebie odpocząć i zaciekle walczyły o każdą bramkę, co nie umknęło uwadze trenerom klubowym, zaskoczonym poziomem przygotowania naszych zawodniczek.

Po fantastycznej walce, reprezentacja z SP1 Mosina wywalczyła upragniony BRĄZOWY medal. Jest to pierwsze takie osiągnięcie w kategorii dziewcząt z naszej szkoły na tym etapie i  w tej dyscyplinie!

Wyniki:

I miejsce – ZSP Dopiewo

II miejsce – SP Buk

III miejsce – SP1 Mosina

IV miejsce – SP2  Plewiska

V miejsce – SP Zalasewo

Skład drużyny:

Wiktoria Karaśkiewicz V A, Anna Schevchenko VI A, Marharyta Dmytriienko VI A, Zuzanna Garczarek VI B, Nikola Grzywacz VII A, Nadia Matecka VII A, Marta Piotrowska VII A, Oliwia Płaczek VII A, Nikola Grzywacz VII A, Martyna Kula VII A, Julia Marcinkowska VII B , Liliana Dengusiak VII B, Weronika Grzegorczyk VI B.

Historyczny wynik piłkarek ręcznych