25 marca 2019

Szkoła Podstawowa w Krośnie zorganizowała po raz pierwszy Gminny Wyścig Matematyczny. Konkurs odbył się w Dniu Matematyki i wzięło w nim udział 6 drużyn: SP1 Mosina, SP2 Mosina,  SP Krosno,SP Pecna, SP Czapury i SP Rogalin. Konkurs polegał na wspólnym rozwiązaniu 12 zadań z różnych dziedzin matematyki. Każde poprawne rozwiązanie tworzyło hasło składające się z 12 liter. Z jednej strony liczyła się poprawność rozwiązanych zadań, ale także spryt, gdyż hasło można było również odgadnąć bez liczenia wszystkich zagadek matematycznych. Nasi uczniowie w składzie: Marcin Mruk, Jagna Kałużna i Franciszek Niemczewski, potrzebowali 35 minut na rozwiązanie hasła. Wynik ten pozwolił im zająć zasłużone drugie miejsce tużza SP2 Mosina. W następnej części rywalizacji uczniowie zostali zapięci w kajdanki i zamknięci w „Matematycznym Escape Roomie”. Po rozwiązaniu kilku zagadek uczniowie naszej szkoły wydostali się z pokoju po 16 minutach i zajęli pierwsze miejsce. Liczymy, że wrócimy tam za rok.

I Gminny „Wyścig matematyczny”