01 grudnia 2023

W środę 29 listopada o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział szkoły z Czapur, Daszewic, Krosinka, Krosna, Mosiny - SP1 i SP 2, Rogalina i Rogalinka, w sumie prawie pięćdziesięciu młodych, utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Wokaliści rywalizowali w czterech kategoriach: solista kl. 3-4, solista kl. 5- 6, solista kl. 7-8 oraz zespoły wokalne. Jury złożone z profesjonalistów fachowo oceniało przygotowanie naszych młodych adeptów sztuki śpiewaczej. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane i poziom konkursu był bardzo wysoki. Jest dla nas ogromną radością, iż tylu uczniów chce śpiewać pieśni i piosenki patriotyczne, gdyż jest to piękny sposób uczenia patriotyzmu, a równocześnie możliwość przezwyciężania tremy, pokonywania własnych słabości i poznania nowych kolegów i koleżanek.

Wyniki naszych uczennic w klasyfikacji końcowej:

Kategoria klas III-IV

miejsce  I – Julia Łukaszczyk, kl.4a

wyróżnienie - Maja Jandy, kl.4a

Kategoria kl.V-VI

miejsce I - Hanna Palutka, kl.5c

wyróżnienie - Aleksandra Prusimska, kl.5a

Ogromne podziękowania składam Radzie Rodziców za sfinansowanie i zakup przepięknych statuetek, drobnych upominków oraz napojów i słodkości dla naszych gości.

II Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Kocham Cię Polsko”