04 października 2019

25 września br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III edycji Festiwalu Kryminału Dziecięcego Pod Lipami. Tradycyjnie organizatorami tej imprezy czytelniczej była Mosińska Biblioteka Publiczna Filia w Krosinku oraz Szkoła Podstawowa „Pod Lipami” w Krosinku. Patronem i fundatorem nagród został Wielkopolski Park Narodowy, w związku z tym tegoroczne zagadki dotyczyły przyrody. Gościem honorowym był leśniczy, pan Kamil Karaśkiewicz, którego wystąpienie wprowadziło uczestników festiwalu w tematykę.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Wiktoria Jarmińska (kl. IIIa), Mikołaj Lancmański (kl. IIIb), Jagoda Szafran (kl. IIa) i Tymon Selke (kl. IIc).

Drużyny rozpoznawały dźwięki zwierząt, pisały kryminalne opowiadanie, rozwiązywały zagadki oraz musiały wydostać się z escape roomu. Uwieńczeniem imprezy był drugi gość honorowy – pisarz i bard – pan Tomasz Szwed, z którym wszystkie dzieci szybko się zaprzyjaźniły. Na zakończenie imprezy każdy z uczestników otrzymał torbę z upominkami.

III Festiwal Kryminału Dziecięcego Pod Lipami