25 kwietnia 2022

W poniedziałek 11 kwietnia reprezentacja uczniów klas szóstych naszej szkoły (w składzie: Natalia Kołtoniak-Taylor, Martyna Kula, Marcin Kaczmarczyk, Jakub Szczepaniak i Jan Fornah) wzięła udział w międzyszkolnym konkursie „High Flyers w Krzesinach”.

Konkurs został poprzedzony wykładem dr Tomasza Skireckiego – wykładowcy Wydziału Anglistyki UAM – „Harry Potter na mapie Wielkiej Brytanii: miejsca, inspiracje, odniesienia” - co okazało się prawdziwą gratką dla fanów Harrego Pottera, zwłaszcza Martyny posiadającej, jak się okazało, ogromną wiedzą na temat cyklu książek J.K. Rowling.

Po wykładzie uczniowie przystąpili do konkursu. Natomiast w oczekiwaniu na wyniki wzięli udział w warsztatach na temat dwujęzyczności.

Spośród 39 uczestników konkursu nasi uczniowie zajęli 4 miejsca w pierwszej dziesiątce. Laureaci wygrali książki z cyklu „Harry Potter” w j. angielskim, fiszki i słodką niespodziankę. Serdecznie gratulujemy!

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
„High Flyers in #Krzesiny”