23 stycznia 2024

Akademia Muzyczna w Poznaniu zorganizowała Konkurs Szkolnej Piosenki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Wielkopolski.

W kategorii klas 4-5 pierwszy etap przeszło 98 uczniów (do 30.11.2023 r. należało wysłać video z wybraną przez siebie piosenką). Do przesłuchań finałowych w AM zakwalifikowało się 26 uczniów, wśród nich znalazła się nasza uczennica Hanna Palutka z klasy 5c. W tym etapie jury wybierało dla każdego uczestnika piosenki (napisane przez wykładowców i studentów uczelni).

20 stycznia 2024r od godzin południowych w budynku Akademii odbywały się próby z akompaniatorami, a po nich nastąpiły przesłuchania konkursowe. Ku naszej olbrzymiej radości jury złożone z samych wykładowców uczelni przyznało naszej utalentowanej wokalistce II miejsce! To kolejny olbrzymi sukces Hani. Gratulujemy i życzymy kolejnych wyzwań muzycznych!

Już za trzy tygodnie Hania jedzie do Krakowa na finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomniej. Trzymamy kciuki!

IX Wielkopolski Konkurs Piosenki Szkolnej