28 listopada 2023

Drugi raz braliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Gry na Fletach Podłużnych. Składał się on z trzech etapów: pierwszy -szkolny, drugi - wysłanie nagrań najlepszych uczniów do SP 90 do Poznania oraz etap trzeci – zaproszenie do występów na żywo.

W tym roku finał konkursu odbył się w Muzeum Sztuk Użytkowych na Wzgórzu Przemysława w Poznaniu. W przepięknej sali skarbca rozbrzmiewały dźwięki fletu zarówno dzieci jak i jurorów. Recital fletowy zagrała dla nas Pani Joanna Grochowalska, wykładowca akademicki, doktor w dziedzinie gry na fletach, artystka. Każdy uczeń musiał wykonać dwa utwory: obowiązkowy oraz dowolny. Po części konkursowej zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania wraz z przewodnikiem muzeum. Było to wielką atrakcją zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.

Uczennica klasy VIIIb Liliana Dengusiak zajęła drugie miejsce w kategorii klas 6-8, a uczennice Ewa Dengusiak z kl.5a oraz Gabriela Jakubczak z kl.6c otrzymały wyróżnienia. Laureaci otrzymali w nagrodę flety marki Yamaha. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali wszyscy jurorzy. Tym bardziej gratulujemy sukcesu!

IX Wojewódzki Konkurs Gry na Fletach Podłużnych