17 lutego 2022
Jak dobrze wybrać ścieżkę edukacji?

W dniu 9.02.2022 r. dzięki współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy i w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odbyły się warsztaty przeprowadzone przez doradcę zawodowego p. Małgorzatę Łyskawińską dotyczące wyboru ścieżki kształcenia. Zajęcia odbyły się w formie spotkania online. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość podsumować swoją wiedzę na temat tego, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, m. in zainteresowania, predyspozycje, temperament, umiejętności czy stan zdrowia. Zapoznali się również z zagadnieniem rynku pracy i jego zmiennością oraz  dowiedzieli się, czym są kompetencje „transferowalne” i jaka jest ich przydatność przy wyborze drogi zawodowej i ścieżki kariery. Uczniowie poznali też prognozowane zawody przyszłości oraz zawody deficytowe. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i z pewnością uzyskana na nich wiedza pomoże naszym ósmoklasistom w optymalnym wyborze szkoły ponadpodstawowej.