02 grudnia 2022
Jak dobrze wybrać ścieżkę edukacji?

22 i 23 listopada 2022 r. w ramach współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odbyły się warsztaty przeprowadzone przez doradcę zawodowego p. Małgorzatę Łyskawińską dotyczące wyboru ścieżki kształcenia. Zajęcia odbyły się w formie warsztatów w szkole. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość podsumować swoją wiedzę na temat tego, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, m. in zainteresowania, predyspozycje, temperament, umiejętności i stan zdrowia. Zapoznali się również z zagadnieniem rynku pracy, jego zmiennością oraz dowiedzieli się, czym są kompetencje „transferowalne” i jaka jest ich przydatność przy wyborze drogi zawodowej i ścieżki kariery. Uczniowie poznali prognozowane zawody przyszłości oraz zawody deficytowe. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i z pewnością uzyskana na nich wiedza pomoże w wyborze szkoły ponadpodstawowej.