29 listopada 2022
Jak kontrolować aktywność dzieci w sieci?

24 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie odbyło się otwarte spotkanie z rodzicami na temat nadzoru rodzicielskiego nad urządzeniami elektronicznymi dzieci.

W dobie swobodnego przepływu treści elektronicznych, dostępnych wszędzie i zawsze, przed rodzicami stanęły nowe wyzwania. Internet niewątpliwie jest dla dzieci źródłem wiedzy, zabawy, rozwoju pasji i sposobem na nawiązywanie relacji z rówieśnikami, lecz jest także miejscem pełnym zagrożeń. Rodzicie dziecka, które ma dostęp do Internetu, muszą się z nimi zmierzyć.

Spotkanie w naszej szkole poprowadził nauczyciel informatyki - pan Marcin Socha, pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ICT oraz pasjonat informatyki.

Na spotkaniu zostały pokazane techniczne metody, jakie rodzice mogą zastosować na swoich urządzeniach. Wywiązała się również bardzo ciekawa dyskusja na temat korzyści i zagrożeń płynących z korzystania z komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież.