Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

23 maja 2022
Jutro zaczyna się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie najstarszych klas zmierzą się z ogromem wiedzy i
19 maja 2022
W najbliższy czwartek, tj. 19 maja zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku zebrania

Jak słuchać, by zostać zrozumianym?

W marcu uczniowie klas 0 mogli się dowiedzieć, jak ważne jest nie tylko mówienie, ale przede wszystkim słuchanie. To potrzebna umiejętność, wpływająca na relacje międzyludzkie. Każdy z nas chce być zrozumianym. Jeśli się tak nie dzieje, budzi to naszą złość, a często i agresję.

 

Bohaterem piątego nawyku był królik Raptus. Zgodnie ze swym imieniem robił wszystko szybko i nie miał czasu patrzeć na innych i ich słuchać. Nie zauważył więc zmartwionej miny Kudłatka ani faktu, że Ala ma sweter założony na lewą stronę, co dla każdej elegantki jest życiową katastrofą. Jednakże Kudłatek, Ala i  Raptus byli w takim samym stopniu sfrustrowani niemożnością zrozumienia potrzeb i emocji innych. W tej sytuacji z pomocą ruszyła Lilka, która nauczyła Raptusa, że „mówimy” nie tylko za pomocą słów, ale także gestem, tonem głosu, mimiką, postawą ciała. Tego dzieci obu klas uczyły się na zajęciach, czyli poprawnego odczytywania emocji innych. Wraz z Raptusem poznaliśmy ważny nawyk szczęśliwego dziecka: „Słuchaj nie tylko uszami, ale oczami i sercem”.

 

16 kwietnia 2019