30 grudnia 2019

W piątek 20 grudnia 2019 r. podczas wigilii szkolnych  klasa 1a przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe. Występ odbył się w stołówce szkolnej, a widzami byli uczniowie klas trzecich i czwartych. Do występu uczniowie przygotowywali się bardzo długo i starannie, a  taniec aniołów i diabłów wymyśliła i przygotowała z dziećmi pani Justyna Siwierska – nauczyciel wychowania fizycznego. Muzykę i śpiew pomogła przygotować Pani Beata Lenartowska-Nieckarz – nauczyciel muzyki.  Scenariusz, grę aktorską i piękne odegranie ról  przygotowała pani Ewa Walczak. Na scenie pojawiły się tańczące aniołki, diabełki, pasterze, królowie i oczywiście Józef i Maryją z dzieciątkiem. Podczas krótkiego przedstawienia dzieci z klasy 1a przybliżyły swoim kolegom  historię  Bożego  Narodzenia. Widzowie bardzo chętnie obejrzeli przedstawienie, a w czasie śpiewu kolęd chętnie śpiewali razem z aktorami. Po zakończonym występie dzieci otrzymały gromkie brawa.

Jasełka Bożonarodzeniowe