05 czerwca 2018
Jedynka Mosina mistrzem Wielkopolski!

Doskonały wynik zanotowali nasi uczniowie w Mistrzostwach Wielkopolski w Czwórboju Lekkoatletycznym odbywających się 24.05.2018r. w Lesznie. Występując w składzie: Jacek Fajfer, Hubert Florek, Mateusz Jakubowski, Stanisław Walter, Wojciech Żurawski, Jakub Leśniowski zdobyli złoty medal Mistrzostw Wielkopolski, wygrywając rywalizację wśród 18 zgłoszonych drużyn z naszego województwa.

Zawodnicy mieli do zaliczenia 4 konkurencje lekkoatletyczne: rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m. skok w dal i bieg na 1000 m. Na rezultat drużyny składało się pięć z sześciu najlepszych rezultatów w drużynie. Zacięta walka trwała do ostatniej konkurencji, czyli biegu na 1000m. Przed biegiem Jedynka zajmowała 5 miejsce z niewielką stratą do podium. Doskonale rozegrany bieg i wspaniałe wyniki – u większości zawodników pobite rekordy życiowe – sprawiły, że drużynowo Jedynka Mosina awansowała na 1 miejsce!!! W pokonanym polu zostały takie szkoły jak SP 5 Jarocin, SP 4 Krotoszyn czy SP 4 Piła. Są to szkoły, które duży nacisk podczas szkolenia kierują właśnie na lekką atletykę.    Jedynka Mosina Mistrzem Wielkopolski!!!    To jednak nie koniec naszych sukcesów.

JACEK FAJFER  INDYWIDUALNYM MISTRZEM WIELKOPOLSKI!!!

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się JACEK FAJFER uczeń Jedynki Mosina. Wygrywając indywidualnie we wszystkich czterech konkurencjach zdobył 4 złote medale, a na dodatek w klasyfikacji ogólnej zdobył kolejny 5 medal. Na tym jednak nie koniec. Jacek do kolekcji 5 medali dołożył szósty złoty medal w klasyfikacji drużynowej i okazał się ZŁOTYM MULTIMEDALISTĄ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI. 6 złotych medali zdobytych na jednej imprezie tak wysokiej rangi to niebywałe osiągnięcie!

Warto także dodać, że bardzo dobre 8 miejsce Mistrzostwach Wielkopolski zajął Hubert Florek, tracąc do podium zaledwie 30 punktów.

A teraz czas na Mistrzostwa Polski, które mają się odbyć w dniach 13-15.06.2018 r. w Inowrocławiu. Powodzenia.