Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

23 maja 2022
Jutro zaczyna się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie najstarszych klas zmierzą się z ogromem wiedzy i
19 maja 2022
W najbliższy czwartek, tj. 19 maja zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku zebrania

Jedynka Mosina na drugim miejscu w Ćwierćfinale Mistrzostw Wielkopolski

 

 

Kolejny sukces odnieśli młodzi szczypiorniści Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu udali się na turniej do Obornik Wielkopolskich. Po raz 5 z rzędu gospodarzem ćwierćfinałów była Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach, uważana za głównego faworyta tych rozgrywek. W turnieju tym brały udział 4 szkoły, które wygrały turnieje powiatowe. Po porażce z Obornikami nasi zawodnicy odnieśli dwa kolejne zwycięstwa z Wąsowem i Grodziskiem Wlkp. zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju.


Tabela przedstawia się następująco:
1m. SP nr4 w Obornikach - 9 pkt.
2m. SP nr1 w Mosinie - 6 pkt.
3m. SP w Wąsowie - 3 pkt.
4m. SP w Grodzisku - 0 pkt.


Warto dodać, że nasi młodzi piłkarze ręczni zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Po porażce z gospodarzami potrafili szybko się zregenerować. Ich przewaga w następnych 2 meczach nie podlegała najmniejszym dyskusjom. Szkoda, że tylko jedna drużyna uzyskuje awans do następnego etapu rozgrywek.


W drużynie Jedynki Mosina wystąpili:
Samuel Gulcz - klasa 5d
Mikołaj Alankiewicz - klasa 6a
Wojciech Żurawski, Jakub Leśniowski, Mateusz Wojtyś, Marcin Mruk- klasa 6b
Kamil Stark, Piotr Prałat - klasa 6c
Oskar Wolny - klasa 7a
Vitali Kelberda - klasa 7b
Igor Nowak - klasa 7c


Gratulacje!

 

05 kwietnia 2019