05 kwietnia 2019

Kolejny sukces odnieśli młodzi szczypiorniści Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu udali się na turniej do Obornik Wielkopolskich. Po raz 5 z rzędu gospodarzem ćwierćfinałów była Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach, uważana za głównego faworyta tych rozgrywek. W turnieju tym brały udział 4 szkoły, które wygrały turnieje powiatowe. Po porażce z Obornikami nasi zawodnicy odnieśli dwa kolejne zwycięstwa z Wąsowem i Grodziskiem Wlkp. zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju.

Tabela przedstawia się następująco:
1m. SP nr4 w Obornikach - 9 pkt.
2m. SP nr1 w Mosinie - 6 pkt.
3m. SP w Wąsowie - 3 pkt.
4m. SP w Grodzisku - 0 pkt.

Warto dodać, że nasi młodzi piłkarze ręczni zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Po porażce z gospodarzami potrafili szybko się zregenerować. Ich przewaga w następnych 2 meczach nie podlegała najmniejszym dyskusjom. Szkoda, że tylko jedna drużyna uzyskuje awans do następnego etapu rozgrywek.

W drużynie Jedynki Mosina wystąpili:
Samuel Gulcz - klasa 5d
Mikołaj Alankiewicz - klasa 6a