11 grudnia 2020

Klasa 2c wraz z wychowawczynią Alicją Plenzler podjęła się wyzwania przeprowadzenia kampanii społecznej w ramach programu Mega Misja Fundacji Orange. Na celowniku działań znalazł się palący problem wyrzucania śmieci do lasu, o którym trzeba głośno mówić.

Uczniowie dowiedzieli się o dobrach, jakie niesie ze sobą las. Następnie wykonali prace plastyczne i napisali listy w imieniu leśnych zwierząt skierowane do ludzi.

Wspólnie z chętnymi rodzicami dzieci z wybrały się na spacer, aby posprzątać las. Z zebranych w ciągu niecałych dwóch godzin śmieci dzieci ułożyły jelenia, który jest tytułowym bohaterem kampanii. Na zakończenie wszystkie dzieci krzyknęły hasło „Nie bądź jeleń, szanuj zieleń!”.

Tytuł akcji „Kto posprząta mój dom?” zwraca uwagę na fakt, że las służy nie tylko ludziom, ale przed wszystkim jest miejscem zamieszkania zwierząt, które stanowią ważny element ekosystemu. Kampania ma zwrócić uwagę na dobro wspólne, o które wszyscy musimy się zatroszczyć.

Nasze działania zostały dostrzeżone przez zespół Mega Misji i jako jedne z pięciu w Polsce wyróżnione. W nagrodę powędruje do nas tablet!

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do pobudzenia społecznej świadomości i ochrony naszej Ziemi!

Zachęcamy również do obejrzenia fantastycznego filmiku przygotowanego przez naszych zdolnych drugoklasistów i ich nauczycielkę!

Kampania społeczna „Kto posprząta mój dom?”