Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 lipca 2021
Zachęcamy do zapoznania się z wyprawkami do zerówek i klas pierwszych oraz wykazem podręczników
02 lipca 2021
W dniu 22 czerwca 2021r. odbył się turniej piłki ręcznej chłopców z rocznika 2008

Kampania społeczna „Kto posprząta mój dom?”  

Klasa 2c wraz z wychowawczynią Alicją Plenzler podjęła się wyzwania przeprowadzenia kampanii społecznej w ramach programu Mega Misja Fundacji Orange. Na celowniku działań znalazł się palący problem wyrzucania śmieci do lasu, o którym trzeba głośno mówić.

 

Uczniowie dowiedzieli się o dobrach, jakie niesie ze sobą las. Następnie wykonali prace plastyczne i napisali listy w imieniu leśnych zwierząt skierowane do ludzi.

 

Wspólnie z chętnymi rodzicami dzieci z wybrały się na spacer, aby posprzątać las. Z zebranych w ciągu niecałych dwóch godzin śmieci dzieci ułożyły jelenia, który jest tytułowym bohaterem kampanii. Na zakończenie wszystkie dzieci krzyknęły hasło „Nie bądź jeleń, szanuj zieleń!”.

 

Tytuł akcji „Kto posprząta mój dom?” zwraca uwagę na fakt, że las służy nie tylko ludziom, ale przed wszystkim jest miejscem zamieszkania zwierząt, które stanowią ważny element ekosystemu. Kampania ma zwrócić uwagę na dobro wspólne, o które wszyscy musimy się zatroszczyć.

 

Nasze działania zostały dostrzeżone przez zespół Mega Misji i jako jedne z pięciu w Polsce wyróżnione. W nagrodę powędruje do nas tablet!

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do pobudzenia społecznej świadomości i ochrony naszej Ziemi!

 

Zachęcamy również do obejrzenia fantastycznego filmiku przygotowanego przez naszych zdolnych drugoklasistów i ich nauczycielkę!

 

 

 

11 grudnia 2020