20 czerwca 2022

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. W słoneczny dzień we wspaniałym nastroju klasa 5a wzięła udział w wycieczce do pobliskiego Rogalina. Przewodnik zapoznał zwiedzających z historią pałacu, powiązaną z rodziną Raczyńskich - właścicielami do 1939r. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Galerii Obrazów z bogatymi zbiorami malarstwa z XIX i XX wieku polskich i europejskich artystów, w tym z najsłynniejszym obrazem Jana Matejki „Dziewica Orleańska”. W parku pałacowym mogliśmy obejrzeć dwa wiekowe dęby o imieniu Lech i Rus. Niestety „ząb czasu” dał się we znaki trzeciemu ze słynnych dębów -  Czechowi. Uczniowie mieli też okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się o życiu i zwyczajach pałacowych, a także rozegrali zaciętą walkę podczas gry muzealnej. Oczywiście nie obyło się bez przystanku, aby skosztować tradycyjnych lodów czy zatrzymać się na chwilkę na klasowy piknik. Wycieczka była niezwykle udana.

Klasa 5a w Rogalinie