22 maja 2019

W dniach 6 maja, 7 maja, 13 maja oraz 14 maja uczniowie klas od I do VI uczestniczyli w warsztatach w ramach kampanii edukacyjnej „Klikam z głową”. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tematem warsztatów było bezpieczeństwo w sieci. W czasie spotkań w klasach edukatorzy tłumaczyli, że Internet to narzędzie powszechnej komunikacji, źródło wiedzy i zabawy, ale też miejsce pułapek i zagrożeń. Dzieci zostały poinformowane, w jaki sposób powinny korzystać z sieci, czego należy się wystrzegać, aby nie ponieść wysokich kosztów finansowych, nie paść ofiarą wykradnięcia ważnych informacji czy włamania się przez inną osobę do prywatnego konta np. mailowego. Rozmawiano również o tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz – tzw. hejtowaniu.

Klikam z głową