12 stycznia 2023

W piątkowe popołudnie w Święto Trzech Króli, w Kościele pw. Św. Mikołaja odbyło się wspólne kolędowanie przy żłóbku kilku pokoleń mosinian. Zapełniony parking świadczył o tym, iż wiele osób przybyło, aby wspólnie śpiewać i radować się przy żłóbku Boskiej Dzieciny.

 

Pod czujnym okiem Sióstr Uczennic Krzyża, zarówno mali, jak i duzi, z księdzem prezbiterem Adamem na czele, donośnie śpiewali kolędy i pastorałki, ochoczo kołysząc się w rytm melodii się oraz "ilustrując ruchem" teksty bożonarodzeniowych pieśni. Dodatkowo, chętne dzieci ze szkół mosińskich, samodzielnie śpiewały wybrane kolędy, za co zostali nagrodzeni dobrym słowem przez księdza proboszcza oraz gromkimi brawami od przybyłych gości.

 

Podniosłości tej pięknej, rodzinnej atmosferze dodawało uczestnictwo we wspólnym śpiewaniu zarówno Mikołajek, jak i parafian (starszych i młodszych) przygrywających na różnych instrumentach, również tych zrobionych samodzielnie.

 

Wspólne kolędowanie trwało ponad godzinę, gdyż wszyscy chętnie celebrowali swoją radość z narodzenia Pana Jezusa wpatrując się w żłóbek z nadzieją i ufnością, iż Ta maleńka Dziecina pobłogosławi w tych trudnych czasach...

 

Na koniec kolędujący otrzymali Boże błogosławieństwo, a przy wyjściu, bez względu na swój wiek, zostali symbolicznie obdarowani łakociami rozdawanymi przez Siostry.

 

Odwzajemnianym uśmiechom, uściskom i dobrym słowom, nie było końca...

 

(Relację przygotowała mama Hani i Basi)

Kolędowanie przy żłóbku