21 grudnia 2018

Ciekawe spotkanie odbyło się dzisiejszego wieczoru w hali OSiR w Mosinie. Piłkarze ręczni drużyny IDMAR Jedynka Mosina rozegrali kolejny mecz LIGI Młodzików . Tym razem przeciwnikiem była drużyna Polonii Środa, która w tabeli rozgrywek znajduje się bezpośrednio przed Mosiniakami.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszej drużyny. W drugiej połowie drużyna przeciwna zdobyła dwubramkową przewagę i potrzebna była przerwa na żądanie dla IDMAR Jedynki Mosina. Okazało się później, że było to doskonałe zagranie taktyczne. Chłopcy złapali "drugi oddech" i po kilku akcjach zdobyli kilkubramkową przewagę, której nie oddali do końca meczu. 32 - 27 to wynik końcowy spotkania. Bardzo dobre spotkanie rozegrał nasz prawoskrzydłowy Igor Nowak, ze strzałami z którymi nie mógł sobie poradzić bramkarz drużyny Polonii. Igor zdobył 9 bramek. Jak zwykle najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Jacek Fajfer - 16. As atutowy drużyny gości, czyli Antoni Bielecki, drugi za Jackiem w tabeli strzelców ligi, został skutecznie powstrzymany przez indywidualne kryjącego go Huberta Florka.

Była bardzo dobra gra, ale było też kilka błędów, które musimy wyeliminować na najbliższych treningach.