03 października 2023

Stowarzyszenie SAMI SWOI Niepełnosprawni w Mosinie zorganizował koncert „Śpiewany (nie)zakazane piosenki” – festiwal piosenki patriotycznej i koncert warszawskiej, rekonstrukcyjnej Kapeli Sztajer, który odbył się w sobotę 30 września br. w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury.

Każda szkoła w gminie zgłaszała swoich śpiewających reprezentantów. Po przeprowadzonym castingu i wysłuchaniu nagrań wybrano dziesiątkę najzdolniejszych muzycznie uczniów Z przyjemnością informujemy, że z naszej szkoły zakwalifikowały się uczennice klasy 5a i 5c: Lena Katulska z piosenką "Taki kraj" oraz Hanna Palutka z piosenką "Alunia".

Koncert był także okazją do wspólnego śpiewania znanych piosenek z czasów II wojny światowej, piosenek okupacyjnych i powstańczych, razem z warszawską Kapelą Sztajer.

*zdjęcia zostały wykonane przez panią Katarzynę Leszczyńską

Koncert „Śpiewamy (nie)zakazane piosenki”