08 października 2019

Od 44 lat na całym świecie w dniu 1 października obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Muzyki. W naszej szkole również uczciliśmy to wydarzenie wyjątkowymi koncertami, ponieważ wystąpili w nich nasi najbardziej utalentowani muzycznie uczniowie. Prezentowane były różne formy muzyczne: śpiew, taniec, gra na instrumentach, występy solowe, duet, a nawet zespół rockowy. Z ogromnym podziwem słuchaliśmy młodych instrumentalistów, oklaskiwaliśmy umiejętności wokalne piosenkarzy,  z zachwytem zostały również przyjęte etiudy taneczne, jednak niekwestionowaną gwiazdą koncertów był zespół Dark Shadow, który zagrał własny utwór. W ubiegłym tygodniu zostali oni laureatami konkursu Elegant Show, organizowanego już po raz drugi przez MOK Mosina.

Wszyscy wykonawcy byli fantastyczni, a ich występy na długo pozostaną w naszej pamięci. Zapraszamy na stronę , gdzie można posłuchać naszych artystów:

Koncert_SP1_Mosina

W koncercie wzięli udział:

wokal - Nikola Grzywacz, kl.4a, Liliana Dengusiak, kl.4b, Jagna Kałuzińska, kl.8a, Aleksandra Szklarz, kl.8a,

piano - Kornel Gunther, kl.4b, Julia Haracewiat, kl.7c, Aleksandra Szklarz, kl.8a

flet poprzeczny - Małgorzata Jabłońska, kl.7a,

wiolonczela - Aleksandra Szklarz, kl.8a

gitara - Stanisław Walter, kl.8a,

Dark Shadow w składzie: Wiktor Selke, kl.6d - wokal, gitara elektryczna, Adam Żak, kl.5d - perkusja oraz Mateusz, uczeń kl.6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 - gitara basowa.

Opieka techniczna - Antoni Nieckarz kl.8a

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia muzyki