11 kwietnia 2022

30 marca w Warszawie odbył się ogólnopolski kongres pod hasłem „Nowe technologie wobec zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych". Nauczyciele z naszej szkoły współorganizujący kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami mieli okazję porozmawiać o praktycznych aspektach pracy z nowoczesnymi narzędziami. Wraz z uczestnikami spotkania oraz gościem specjalnym - Jozefem Vervoortem, światowym ekspertem terapii uwagi słuchowej, uczniem i kontynuatorem pracy profesora Alfreda Tomatisa, przenieśli się w podróż do szkoły przyszłości, myśląc o tym, w jakie kompetencje musimy wyposażyć uczniów już dzisiaj. Nasi nauczyciele skorzystali z doświadczeń praktyków dotyczących indywidualizacji nauczania różnych specjalności, którzy mieli okazję przekazać dobre praktyki, jak pracować z dziećmi z SPE, ich emocjami i obawami. Panie współorganizujące wróciły do szkoły z głowami pełnymi pomysłów. Czekamy niecierpliwe na ich realizację.

KONGRES SPE - Nowe technologie wobec zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych