24 maja 2023

17 maja 2023r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy  "Niebieski koralik" dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 9 czytelników – po trzech z każdej klasy trzeciej. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z bardzo szczegółowymi pytaniami z treści książki Marii Kruger - "Karolcia", a także pisali krótkie opowiadanie na temat "Co byś zrobił, gdybyś znalazł zaczarowany niebieski koralik?" Wypowiedzi uczniów mile nas zaskoczyły, bo były dojrzałe i przemyślane. Większość z nich spełniłaby życzenie innych ludzi, aby byli zdrowi, by na świecie panował pokój, pomogliby również bezdomnym zwierzętom w schroniskach. Wszyscy trzecioklasiści wykazali się znakomitą znajomością losów bohaterów tej popularnej i lubianej książki. Nagrody książkowe dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców.

Konkurs czytelniczy
„Niebieski Koralik?