25 marca 2024

21.03 obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji 13.03 zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej zorganizował konkurs dla uczniów klas 0-3. Skarpetki są elementem wspierającym indywidualność i wyjątkowość każdej osoby, niezależnie od jej genotypu. Dlatego to one były tematem przewodnim konkursu. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć stworka ze skarpet, a główne cele konkursu to podnoszenie świadomości uczniów na temat Zespołu Downa, solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa, rozwijanie twórczej aktywności oraz wyobraźni plastycznej, rozbudzanie indywidualnych zdolności i zainteresowań. Otrzymaliśmy mnóstwo prac konkursowych. Wszystkie dzieła można obejrzeć w holu naszej szkoły. Bardzo dziękujemy uczestnikom, którzy podjęli się wyzwania i wzięli udział w konkursie. Po długich naradach jury wybrało zwycięzców.

Oto oni:

I miejsce – Kalina Tomczyk, kl. 0a oraz Natasza Rothe, kl.1c

II miejsce – Zosia Filipiak, kl.2b oraz Fryderyk Dziekan, kl. 1c

III miejsce – Liliana Wojtyniak, kl. 2a oraz Zuzanna Łukaszczyk, kl. 2c

Wyróżnienia:

- Emilia Zięterska 2c

- Lilianna Walczak 3c

- Adrianna Nowak 2a

Konkurs plastyczny „Skarpetkowy stworek”