13 marca 2023

10 marca uczniowie klas młodszych od klasy pierwszej do klasy czwartej zostali zaproszeni do stworzenia „zawieszki” format A5 z możliwością umieszczenia pracy w dowolnych miejscu. Przed przystąpieniem do wykonania zadania uczniowie przez różne formy aktywizujące otrzymywali informacje na temat zanieczyszczeń powietrza, ich rodzajów i źródeł. Dowiadywali się również, jak bardzo to szkodzi zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Z drugiej strony rozmowy toczyły się wokół tego, co każdy może zrobić, aby ocalić naszą planetę. Stąd dwustronna forma zawieszki: z jednej strony Nie – zanieczyszczeniom powietrza, a z drugiej strony - Tak chcemy ocalić Ziemię. Po wyłonieniu 5 najciekawszych prac i wręczeniu nagród wszystkie zawieszki zostały przekazane mieszkańcom - na zebraniach z rodzicami i podczas Dnia Ziemi zostały one zabrane do domów, a potem przekazane sąsiadom i znajomym.

W przygotowaniu prac pomogli nauczyciele, wychowawcy, nauczyciele świetlicy oraz rodzice, którzy otrzymali stosowną wiedzę podczas zebrań. Informacja była również dostępna na korytarzach szkoły oraz na monitorze w dwóch miejscach szkoły – w holu głównym oraz na drugim piętrze. Ocena prac była bardzo trudna, ale ostatecznie wyróżniliśmy 5 zawieszek.

Prace wyróżnione (nie przydzielaliśmy miejsc, gdyż poziom wiekowy był bardzo zróżnicowany):

Hania Palutka - lat 11, klasa 4c,

Ania Matusiak - lat 10. klasa 3c,

Feliks Bałdyga - lat 8, klasa 2c,

Laura Baraniak -lat 8, klasa2a

Ida Gil - lat 7, klasa 1c.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie!

Konkurs plastyczny na zawieszkę ekologiczną
„Zanieczyszczenia powietrza - NIE! Ochrona przyrody - TAK!”