07 lutego 2018
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W piątek 26 stycznia w Zespole Szkół Budownictwa w Poznaniu odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych Miasta Poznania i powiatu poznańskiego pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba pt. „Polska w Unii Europejskiej”. Było o co walczyć, bowiem zwycięzcy wygrali wizytę w Parlamencie Europejskim. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kijak 3a, Wiktoria Wolaczyńska 3c, Maria Jungermann 2a, Martyna Daroszewska 7a i Marta Sikora 7a. Uczestnicy rozwiązywali test przy użyciu technik informatycznych - mieli 30 minut na rozwiązanie 80 zadań. Dziewczyny poradziły sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze. Następnie wysłuchaliśmy wykładu pracownika Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu na temat Unii Europejskiej. Za rok kolejna edycja konkursu i szansa na wyjazd do Brukseli.

Agata Walter