07 czerwca 2024
Konkurs "Wielka Liga Czytelników"

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła brała udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. To konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych, którego celem było m.in. kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa. Całość składała się z trzech etapów: pierwszy polegał na indywidualnym zbieraniu sprawności czytelniczych, drugim był indywidualny test ze wskazanej lektury, natomiast trzecim – finałowym – był test online. W sumie w konkursie brało 10 uczniów z naszej szkoły, do etapu drugiego awansowało 5 z nich, a do testu finałowego awansowała jedna uczennica – Zuzanna Bieliszczuk z klasy 1a, która rewelacyjnie poradziła sobie z odpowiadaniem na pytania dotyczącymi książki „Chatka w sercu lasu” Anny Włodarkiewicz zdobywając tytuł Mistrza Województwa!

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!