11 czerwca 2018
Konkursy plastyczne

Zakończyły się właśnie dwa szkolne konkursy plastyczne. Pierwszy przewidziany był dla klas 4-6 pod hasłem „Ptaki dziwaki”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać z różnych materiałów postać bardzo dziwnego ptaka. Prace wykonano z różnych elementów – filcu, styropianu, kolorowych piórek, kartonów. I choć prac jest niewiele, odznaczają się one taką oryginalnością i pomysłowością, że każdy z uczestników otrzyma specjalny dyplom i nagrodę za udział w konkursie. Nagrodzone osoby to Maria Łakoma z klasy 4c, Julia Haracewiat i Paulinka Walkowiak z klasy 5c.

Drugi konkurs – „Portret nie jedno ma imię” sprowokował uczniów klas 7 oraz gimnazjalnych do wykonania niezwykłych prac plastycznych i fotograficznych. Bardzo ciekawe prace przedstawiły Amelia Mania i Aleksandra Szłapka z klasy 7a, Agata Jedlińska i Magdalena Harendarz z klasy 2a gimnazjum. Niesamowitą pracę, łączącą różne techniki rysunkowe i malarskie, wykonała Małgorzata Rydlewska z klasy 3a gimnazjum. Osoby te również zostaną nagrodzone dyplomami i upominkami.

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Kolejne plastyczne wyzwania dopiero po wakacjach.

R. Marciniak